Pannon Tudományos Nap 2014 - Felhívás

PEN

Az MTA Pécsi Területi Bizottsága (PAB) és az MTA Veszprémi Területi Bizottsága (VEAB) 2005 óta rendezi meg Pannon Tudományos Nap (PTN) című közös konferenciáját, amelynek célja a dunántúli régióban elért legújabb és legérdekesebb tudományos eredmények bemutatása. A konferenciának 2014-ban is az elmúlt években kiváló házigazdának bizonyult Nagykanizsa ad otthont.

Várjuk a két akadémiai bizottság területén dolgozó kutatók jelentkezését a konferencián tudományos előadás tartására. Olyan új eredmények bemutatását kérjük, amelyek az utóbbi két évben születtek, s jelentőségüknél fogva számot tarthatnak a tudományos közösség tágabb körének érdeklődésére. Mivel nem tematikus konferenciáról van szó, ezért rendkívül fontos, hogy az előadók törekedjenek a szakmai részletektől mentes, lényeget kiemelő, közérthető előadásmódra. Kérjük, hogy a jelentkezők maximum 1 oldal terjedelmű összefoglalóban ismertessék eredményeiket.

Mivel az előadások száma korlátozott, a beküldött összefoglalók alapján a két területi bizottság által közösen felállított szervező bizottság választja ki az elhangzó előadásokat. A bizottság a tartalmi szempontok mellett azt is mérlegeli, hogy a konferencián minden tudományterület képviselői, valamint a pályájuk kezdetén járó kutatók is lehetőséget kapjanak eredményeik bemutatására. A korábbi évek tapasztalatai alapján a jelentkezők mintegy harmada tarthat előadást.

A rendezvény keretében mindkét akadémiai bizottság működési területéről a legjobbnak ítélt PhD munkák bemutatására is sor kerül. Mindazok jelentkezésére számítunk, akik 2013-ben vagy 2014-ban szerezték meg doktori fokozatukat. Kérjük a pályázókat, hogy tervezett előadásuk összefoglalója mellett tézisfüzetüket is szíveskedjenek elküldeni.

A szervezőbizottság a két legjobb PhD munkát 100 ‑ 100 eFt jutalomban részesíti.

Kérjük, hogy a PTN keretében előadást tartani szándékozók 2014. június 30-ig juttassák el tervezett előadásuk kivonatát elektronikus formában a PAB területén a  This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.  illetve a VEAB területén a  This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.  címre. A kiválasztott előadókat 2014. szeptember 15-ig értesítjük.

Jelentkezési határidő az előadások tartására:
2014. június 30.

Címlap Hírek és események Hírek oktatóknak Pannon Tudományos Nap 2014 - Felhívás