Diplomaátadó ünnepély - 2017. február 3. (összefoglaló)

osszef 20170203 IMG 7711

A Pannon Egyetem Mérnöki Karának Diplomaátadó ünnepségét február 3-án rendezték meg Veszprémben, az egyetem Aulájában.

Dr. Gelencsér András, a Pannon Egyetem rektora ünnepi beszédében a végzős hallgatókat kiválasztottaknak nevezte, akik megmérettek és alkalmasnak találtattak arra, hogy választott hivatásukban értelmiségi pályára lépjenek. Az ünnepség díszvendége, Klement Tibor a Magyar Vegyipari Szövetség elnöke méltatta a veszprémi oktatás minőségét és a Pannon Egyetem Mérnöki Karán megszerzett diploma értékét. Dr. Szalai István, a Mérnöki Kar dékánja köszöntőjében ismertette az elmúlt tanév kari, hallgatói és oktatói sikereit, eredményeit.

Az ünnepség keretében a Mérnöki Kar Kari Tanácsának ajánlása és a Pannon Egyetem Szenátusának döntése alapján „Pannon Egyetem Díszpolgára” kitüntető címet adományozott dr. Simon Attila úrnak, a Herendi Porcelánmanufaktúra Zrt. vezérigazgatója részére.  A Pannon Egyetem Szenátusa „Pannónia Felsőoktatásáért Díj” kitüntetést adományozott Horváth Tamás úrnak, az Arconic-Köfém Kft. vezérigazgató helyettesének és dr. Schunk János úrnak, az MVM Paksi Atomerőmű Zrt. osztályvezetőjének.

A Magyar Vegyipari Szövetség elnöksége az utánpótlásképzés támogatására „Kiváló Vegyészmérnöki Tanulmányokért” elnevezéssel alapított díjat, melyet 2017-ben Tóth Balázs okleveles vegyészmérnök érdemelte ki. A Flextronics International Kft. díjat adományozott a legjobb szakdolgozatot készítő zalaegerszegi, mechatronikai mérnök alapszakos hallgatóknak. A vizsgabizottság döntése alapján 2017-ben a legjobb szakdolgozatot Hóbor László készítette, „Nagy pontosságú LED felületszerelési technológiája” címmel. A „Pannon Egyetem Mérnöki Kar Kiemelkedő Tudományos Munkát végző hallgatója” díjat azon hallgatók kapják, akik tanulmányaik mellett eredményes Tudományos Diákköri Tevékenységet és tudományos publikációs tevékenységet folytatnak. 2017-ben a díjat Koók László vegyészmérnöki mesterszakos hallgató érdemelte ki.

A búcsúztató hallgatók nevében Horváth Evelin anyagmérnöki mesterszakos hallgató, a végzett hallgatók nevében Németh Noémi vegyészmérnök alapszakos hallgató búcsúzott. Az ünnepség zárásaként a diplomák átadására került sor. A karon a 2016/2017. tanév őszi félévében 114 hallgató végzett az alap- és mesterszakokon.

Az ünnepély fotóiból készült galéria ITT, a videofelvétel ITT tekinthető meg.

Címlap Hírek és események Hírek hallgatóinknak Diplomaátadó ünnepély - 2017. február 3. (összefoglaló)