Nyílt nap a BorsodChem Zrt-nél - 2014.10.27.

Borsodchem Nyílt nap  20141027

A Borsodchem Zrt. nyílt napot szervez kémia BSc, vegyész MSc, vegyészmérnök BSc és MSc szakos hallgatók részére 2014. október 27-én.

Ha Szeretnél részt venni a gyárlátogatáson, akkor töltsd ki a jelentkezési lapot, amit Farsang Barbara nevére, a This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. e-mail címre küldj meg ”Nyílt nap PE” tárgy megjelöléssel 2014. október 20-ig.

Nyílt nap programja:

1. Cégprezentáció
2. Buszos gyárlátogatás – a BorsodChem Zrt. fontosabb üzemi létesítményeinek megtekintése
3. Szakmai bemutatók

3.1. Üzemlátogatás
a.) TDI Üzem bemutatása
b.) Klór Üzem látogatása

3.2. Laborlátogatás
a.) A BorsodChem-ben alkalmazott vegyipari folyamatok bemutatása:
– Műveleti laborgyakorlatok,
– „Klóros véggáz eloállítása és tisztítása” című gyakorlat megtekintése.
b.) Analitikai bemutató a BC Zrt. Vinil Technológiai Kutató Laboratóriumában:
– A Schöniger-féle égetéses feltárás bemutatása,
– Komplexometria, csapadékos titrálás,
– Az FTIR és az UV/VIS spektrofotométereink bemutatása,
– Gőztér-elemzéses GC mérés elvének ismertetése és gyakorlati bemutatása
PVC szuszpenziós minta elemzésén keresztül,
– Polimer minták szerkezetének és összetételének vizsgálata.
– BC Zrt-nél alkalmazott technológiák laboratóriumi modellezése.

Az utazás ingyenes, szervezetten, különjárati autóbusszal történik.

* * *

Társaságunk, a Wanhua-BorsodChem az MDI és TDI termékek, PVC porok, valamint speciális vegyi és alapanyagok vezeto európai gyártója. Termékskálánk és technológiai megoldásaink folyamatosan bovülnek, piaci szerepünk napról-napra erosödik. A Wanhua-BorsodChem története számos nemzedéken ível át, mely minden generációt számos kihívás elé állított. Nagyon büszkék vagyunk eddigi sikereinkre, mely újabbak elérésére sarkall minket. Számunkra a legfontosabb érték a tudás, és az,hogy azt továbbadjuk a jövo generációi számára. A Wanhua a világ leggyorsabban fejlodo vállalata a poliuretán nyersanyagok és a poliuretán alapú termékek eloállítása és kereskedelme területén. A BorsodChem akvizíciójával létrejött a világ harmadik legnagyobb izocianát eloállítója. A Wanhua-BorsodChem új TDI 2 üzemének átadásával Európa elso számú TDI gyártójává lépett elo, míg az MDI gyártás területén Európa ötödik legnagyobb gyártójának tekintheto.

Címlap Hírek és események Hírek hallgatóinknak Nyílt nap a BorsodChem Zrt-nél - 2014.10.27.