nemfemes 5

Az Anyagmérnöki Intézet és a Magyar Cementipari Szövetség gondozásában a Kötőanyagok technológiája (VEMKSI5312Ö) című választható tárgy keretében ipari szakemberek tartanak előadásokat.

A kurzus teljes képet nyújt a különböző célra használható cementek előállítási technológiájáról (a nyersanyagok kiválasztásától a cementgyártás gyakorlati megvalósításáig), a kapcsolódó környezetvédelmi problémák megoldásáról, az általános és speciális betonszerkezetek gyártási és felhasználási lehetőségeiről.

A sikeres vizsgázók a megszerzett kredit mellett oklevelet vehetnek át a Magyar Cementipari Szövetségtől (MCSZ) amely tanúsítja, hogy teljesítették a kurzust és megfelelő tudással rendelkeznek ezen a szakterületen.

A kurzusra várjuk a Mérnöki Kar – nem csak anyagmérnök – hallgatóinak jelentkezését! További információk az Anyagmérnöki Intézet igazgatójától, Dr. Korim Tamástól kérhetők.

* * *

A magyarországi kötőanyag-gyártást (cement, beton) képviselő Magyar Cementipari Szövetség új stratégiai irányokat tűzött ki, amelyek fontos eleme, hogy a szakmai- és felsőfokú szakemberképzés összefogásával versenyképes és naprakész tudáshoz, tapasztalthoz segítse a tanulmányaikat folytató és az oktatási rendszerből kikerülő frissen végzett szakembereket. Az előadások látogatásán túl a MCSZ szívesen fogad olyan érdeklődőket, akik ezen a tématerületen szeretnének dolgozni, számukra szak-, diplomadolgozati témakiírás, szakmunka gyakorlat, sőt hallgatói ösztöndíj lehetősége is elérhető, ami a későbbiekben végleges munkahelyet, elhelyezkedést is jelenthet.

Címlap Hírek és események Hírek hallgatóinknak Tanulj profiktól! - Kötőanyagok technológiája kurzus nem csak anyagmérnököknek 2015 őszén is