Go-Kart, Go-Bosch! - A végső kihívás

PannonRacin csapat2015 300x214

2016. április 23-án utolsó alkalommal kerül megrendezésre a Go-Kart, Go-Bosch! A végső kihívás. 10 felsőoktatási intézmény - köztük a Pannon Egyetem - több éves munkája ér a célba.

A Junior kategória abszolút győztese, a Pannon Racing ez évben megújult csapattal készül a megmérettetésre. Idén a tavalyi feladatokhoz képest újabb funkciókat kellett megvalósítani, melyekhez a korábbi megoldásokat részben vagy teljes egészében újra kellett tervezni.

(A fotón a Pannon Racing tavalyi csapata látható.)

Ez évben nincsenek megkülönböztetve a csapatok, hanem kategóriák vannak, melyekben a csapat döntése szerint indulhat.

Az első, Efficient driving kategória tartalmazza a hajtással kapcsolatos feladatokat, mechanikai megvalósításokat. A Pannon Racing számára ebben a kategóriában az új funkció az önindító, a hybridhajtás (elektromos és belsőégésű motor), differenciálmű, amely biztosítja a kerekek egymástól való független elfordulását, valamint az energia-visszatáplálást, aminek lényege, hogy a fékezés során keletkező energia egy részét ki kell nyerniük.
A második kategória az Intelligent driving, melyben olyan magasszintű funkciók szerepelnek, mint a párhuzamos és merőleges parkolás, home zone assist (a járműnek egy előre felvett útvonalon el kell tudnia navigálnia, ha akadályt észlel meg kell tudnia állni, pl.: a sofőr megáll a ház előtt majd az autó a ház mögötti garázsba magától betalál és beáll). Továbbiak: automatikus vészfékezés, sávtartás, ACC (automated cruise control - adaptív tempomat) a jármű követi az előtte haladót megadott távolságra (fékez, gyorsít, megáll, ha kell). Ezek közül a csapatnak tavaly csak a párhuzamos parkolást kellett bemutatni.
A harmadik kategória a Self driving melyben GPS alapú navigáció, ultrahangos szenzorokkal történő navigáció, lámpa/táblafelismerés kapott helyet.
A Pannon Egyetem csapata az első két kategóriában való indulást tűzte ki célul, de ha elegendő idejük marad, akkor a harmadik kategóriába tartozó feladatokat is megvalósítják.

A csapat tagjai:

Ángyán Béla, Bátor Péter, Kishalmi Balázs, Nagy-B. Gergő, Fekete József, Fekete Tamás, Fódi Tamás, Kovácsik Ákos, Körmendy Gábor, Nagy László, Nagy Rebeka, Pajor József, Purger Ákos, Tóth Gergely és Vadas Dávid Mechatronikai mérnök mesterszakos, Bozsóki Márk programtervező informatikus alapszakos és Brancsek Ariel villamosmérnök alapszakos hallgatók, illetve Enisz Krisztián doktorjelölt.

A csapat támogatói:

ni logo

A projektet a National Instruments támogatja egy CompactRIO platformmal, amely fejlett vezérlési és megfigyelési alkalmazásokra nyújt ideális megoldást.

Texas Instruments
Powerbelt
Csöszi
Verzió-Car