Mechatronikai mérnöki mesterképzés

Fizika és Mechatronika Intézet

Szak megnevezése: mechatronikai mérnöki mesterszak (MSc)

Szakvezető: Dr. Fodor Dénes egyetemi docens
Járműmechatronika Intézeti Tanszék
Telefon: 88/624-000/6082, 88/624-776

Tanulmányi ügyintéző: Siki Antalné, (88) 624-314

A képzés célja:

Olyan mérnökök képzése, akik a mechatronika szakterületéhez kapcsolódó természettudományos és specifikus műszaki ismeretek birtokában képesek új mechatronikai rendszerek és eszközök tervezésére, mechatronikai rendszerek fejlesztésére és integrálására, a mechatronikai célú kutatási-fejlesztési feladatok ellátására, koordinálására, tanulmányaik PhD képzés keretében való folytatására.

A képzés sajátosságai:

A mesterfokozat és a szakképzettség szempontjából meghatározó ismeretkörökön belül a hallgatók elsajátítják a természettudományos alapismereteket (matematika, fizika, mechanika, elektrotechnika, hő-és áramlástan, anyagtudomány), valamint a gazdasági és humán ismereteket. Erre épül a szakmai törzsanyag kötelező ismeretanyaga (digitális jelfeldolgozás, mechatronikai rendszerek tervezése és modellezése, stb.). A differenciált szakmai ismeretek keretében két szakirány közül választhatnak a hallgatók. A diplomamunka készítésekor lehetőség nyílik egy tématerület részletesebb megismerésére és a választott téma magasabb szintű kidolgozására. Tanulmányaik során a hallgatók tudományos diákköri munkát végezhetnek és bekapcsolódhatnak az oktató tanszékek tudományos és szakmai munkájába.

Szakirányok és specializációk:

Elhelyezkedési lehetőségek:

Az ipar részéről megnőtt az igény a mechatronikai ismeretekkel rendelkező és idegen nyelvet beszélő szakemberek iránt. Ez az igény fokozottan jelentkezik a járműipar, az orvosi műszergyártás, a számítógépgyártás, a háztartásigép gyártás, a szerszámgépipar, a robottechnika és a kommunikációs technika területén tevékenykedő cégeknél.
A mesterszakon végzettek elhelyezkedési lehetősége nem köthető egyértelműen egy-egy régióhoz, hanem az országos igényt és lehetőségeket is figyelembe kell venni, mivel egyre növekszik az új mechatronikai tudást igénylő munkahelyek száma.

Képzési formák a szakon:

Nappali tagozatos, államilag finanszírozott, 4 féléves MSc mesterképzés.
Nappali tagozatos, költségtérítéses, 4 féléves MSc mesterképzés.

Mechatronikai mérnöki mesterszak bemeneti követelmények (pdf)

A mechatronikai mérnöki mesterképzésbe való belépés általános feltételei (pdf)

Felvételizőknek Szakjaink Mesterképzések (MSc) Mechatronikai mérnöki mesterképzés