Korszerű teljesítményelektronika - könyv

Fodor Denes konyv 2015

A kolozsvári MEDIAMIRA kiadó gondozásában megjelent Richard Marschalko, Fodor Dénes (MK Gépészmérnöki Intézet) és Petre Teodosescu "Electronica pentru ingineri electrotechnicieni" (Elektronika elektrotechnikai mérnökök számára) sorozatában "Elemente moderne de electronica de putere" (Korszerű teljesítményelektronika) című román nyelvű önálló könyve, mely magyar nyelven is hamarosan elérhető lesz.

Az energiaszükséglet megnövekedésével egyre nagyobb szerep jut az alternatív energiaforrások hasznosításának, míg a környezetvédelmi szempontok miatt az elektromobilitás nyer egyre nagyobb teret a közlekedési rendszerek esetében. A megnövekedett igényekre nem lehet a teljesítményelektronika alkalmazása nélkül megfelelő válaszokat adni.

Jelen könyvünk abból a célból íródott, hogy alapvető és korszerű ismereteket nyújtson a teljesítményelektronika területén. Arra természetesen nem vállalkozhattunk, hogy áttekintsük az összes manapság alkalmazásban lévő teljesítményelektronikai áramkört, de törekedtünk arra, hogy megismertessük a tudományterület után érdeklődő olvasóval azokat az alapvető jelenségeket, melyek elengedhetetlenek a teljesítményelektronikai áramkörök működésének megértéséhez. Ezen ismeretek birtokában úgy gondoljuk, hogy az olvasó könnyűszerrel elboldogul a könyvben nem tárgyalt más jellegű áramkörök megértésével is.

A könyv átfogó ismereteket nyújt a teljesítményelektronikai átalakítók legfontosabb típusairól, az alkalmazott korszerű félvezetős kapcsolóelemekről, az átalakítók vezérlési stratégiáikról, a legfontosabb alkalmazási területekről és helyenként tervezési ötleteket is bemutat a gyakorlatorientált olvasó számára.

Kutató Kar Korszerű teljesítményelektronika - könyv